Metos 35 Years

Metos TR

Bluelab İletkenlik Kalemi

Bluelab İletkenlik Kalemi

Ürün Özellikleri / Avantajları

  • Tamamen su geçirmez, sadece suya dayanıklı değil
  • Tercihlerinize göre özelleştirebileceğiniz seçilebilir ölçüm birimleri
  • Daha kolay temizlik ve bakım için düz elektrot
  • Doğruluk için basit iki noktalı kalibrasyon işlemi
  • Her ölçümü kolayca yakalamak için okuma işlevini basılı tutun
  • Her yerde hassas ölçümler için otomatik sıcaklık dengelemesi
  • Pil ömrünü uzatmak için otomatik kapanma işlevi
  • 1 x AAA alkalin pil dahildir, hemen başlamanızı sağlar

letkenliği ve sıcaklığı neden ölçmeliyim?

Bitki sağlığı ile ilgili temel bilgileri anlama

Tüm bitkilerin büyümeleri ve gelişmeleri için doğru miktarda yiyeceğe (besin maddelerine) erişmeleri gerekir. Bitkilerinizin aşırı veya az beslenmesi pahalı besin kaynaklarının israfına neden olabilir.

Çözeltinizdeki besin maddelerinin miktarını takip etmenin en kolay yolu, bir çözeltideki toplam iyonik içeriği (çözünmüş tuzlar) ifade eden iletkenliği düzenli olarak ölçmektir. Bilimsel açıdan bakıldığında, besinler eklendiğinde, bu, elektriğin bir çözelti içinde hareket etme potansiyelini yaratarak elektrik iletkenliğini arttırır.

Çözümünüzün sıcaklığını ölçmek de aynı derecede önemlidir, çünkü - eğer çok sıcak veya çok soğuksa - bu bitkilerin büyüme hızını ve yapısını etkileyebilir.

Kompakt ve dayanıklı bir el çözümü

Doğru ve özelleştirilebilir ölçümler

Bir düğmeye tıklayarak hızlı ve doğru okumalar yaparak, kullanıcı dostu Bluelab İletkenlik Kalemi'nin size her seferinde güvenilir sonuçlar vereceğinden emin olabilirsiniz.

Buna ek olarak, bu ürün bir dizi yerleşik ölçüm birimi sunar, böylece tercihinize göre özelleştirebilirsiniz. İletkenlik okumaları için EC, CF, PPM 500 (TDS) veya PPM 700 arasından seçim yapabilirsiniz; sıcaklık için ˚C veya ˚F seçebilirsiniz.

Bluelab pH Kalemi ile birleştirin

Araç takımınızı tüm temel bilgileri kapsayacak şekilde genişletin

Bir üretici olarak, çözeltinizin pH'ı (potansiyel Hidrojen) izlenmesi gereken en kritik temel ölçümdür. Bitkileriniz tarafından erişilebilmeleri için besinlerin suda çözünür hale getirilmesinde çok önemli bir rol oynar.

İletkenliği, sıcaklığı ve pH'ı ölçerek, sadece besin seviyenizi aktif olarak yönetmekle kalmayacak, aynı zamanda bitkilerinizin ihtiyaç duydukları gıdalara erişebildiğinden de emin olacaksınız. Bu daha sağlıklı, gelişen bitkiler ve daha iyi mahsul verimi sağlayacaktır. Bugün temel bilgileri takip etmeye başlayın.

İletkenlik Kaleminizi Bluelab pH Kalemi ile birleştirmeye hazır mısınız? Bluelab Grower'ın Araç Kutusunu görüntüleyin.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek