Metos 35 Years

Metos TR

Bluelab pH Kalemi

Bluelab pH Kalemi

Ürün Özellikleri / Avantajları

  • Tamamen su geçirmez - sadece suya dayanıklı değil
  • Doğruluk için basit iki noktalı kalibrasyon işlemi
  • Bir yıl gönül rahatlığı garantisi
  • Her yerde doğru ölçümler için otomatik sıcaklık dengelemesi
  • Pil ömrünü uzatmak için otomatik kapanma işlevi
  • 1 AAA pil dahildir - sadece açın ve başlayın

PH ve sıcaklığı neden ölçmeliyim?

Her seferinde doğru büyümenin temellerini öğrenin

Sağlıklı büyüyen bitkiler, tıpkı insanlar gibi, uygun besinlerin (gıda) dengeli bir diyetine ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bitkiler bu besin maddelerine sadece besin çözeltisi belirli bir pH aralığında olduğunda erişebilir.

Su kimyası perspektifinden bakıldığında, pH (potansiyel Hidrojen), çözeltinizdeki besin maddelerini bitkileriniz tarafından erişilebilmeleri için çözünür hale getirmede önemli bir rol oynar. Bu nedenle, büyüyen çözeltiniz çok asidik veya çok alkalin hale gelirse, bitkiler büyümeleri için gerekli olan besin maddelerine erişemez. Büyüyen çözeltinizin sıcaklığı da aynı derecede önemlidir, çünkü çok sıcak veya çok soğuk bir çözeltiye sahip olmak büyüme hızını ve yapısını etkileyebilir.

Bitkilerinizin gelişmesine yardımcı olmak için, pH ve sıcaklığı ölçerek bunların her zaman en uygun aralıkta olmasını sağlamak için temel ilkeleri alın.

Kompakt ve sağlam el tipi çözüm

Temel bilgilerin günlük doğruluğu

Bu kullanıcı dostu ve dayanıklı el kalemi, 0.1 pH'lik artışlarla ölçümler alacak ve tamamen sıcaklık dengelemelidir, böylece her seferinde doğru okumalar bekleyebilirsiniz.

 

Bluelab İletkenlik Kalemi ile birleştirin

En İyi Üretici Araç Kutusu'nu oluşturun

İletkenlik ve pH bağlanır. Yeni bir besin çözeltisi hazırlarken, bitkilerin ihtiyaçlarına göre uygun miktarda besin eklemeniz gerekir. Besin seviyelerinin doğru olup olmadığını teyit eden iletkenliği (EC veya PPM) kontrol ettikten sonra, bu besinlerin bitki tarafından kullanılabilir olmasını sağlamak için pH'ı düzenli olarak ayarlamanız gerekir.

Sonuçta, besinler pahalıdır, bu yüzden onları her zaman optimize etmeniz önemlidir.

Bluelab’ın İletkenlik Kalemi ile bitkilerinizin gerçekten gelişmesini sağlamak için besin solüsyonunuzun ölçümlerini alabilirsiniz.

Bluelab pH Kalemi İletkenlik Kalemi ile birleştirmek ister misiniz? Bluelab Grower'ın Araç Kutusunu görüntüleyin.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek