Metos 35 Years

Metos TR

Avokado

Avokado

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE AVOCADO ÜRETİMİ

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.

Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazla avokado üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME: Donmaya karşı hazırlıklı olun. Donma koşullarına yaklaşırken sizi bilgilendirmek için bir SMS alarmı ayarlayın. Avokado ağaçlarınız için - 1,1 ° C'nin altındaki sıcaklıklar ölümcül olabilir. Tam sıcaklık, çeşitliliğe ve donma koşullarının ne kadar sürdüğüne bağlıdır.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BESLENME YÖNETİMİ: Hızlı toprak analizi uygun miktarda besini uygulamanıza yardımcı olur.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Avokado için hastalık modellerinin yardımıyla, püskürtme penceresi tahmini, bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız avokado verimi sağlayacak şekilde optimize eder. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans var ve avokado ağaçlarınızı korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecek.
  • SULAMA YÖNETİMİ: Ürününüzün ne zaman su sıkıntısı çektiğini bilmek için toprak neminizi izleyin ve sulama sisteminizi zamanında başlatın. Ayrıca aşırı sulama yapmamak ve bazı sulama sularından tasarruf etmek için sulamayı ne zaman durduracağınızı da bilin.

Avokado, Xanthomonas abricola veya avokado çiçeği enfeksiyonu bakteriyel hastalıkları için bir modelimiz var.Sağdaki grafik, ardışık dönem yaprak ıslaklığı ve sıcak sıcaklıkların (15 ila 30 ° C arasında) bir kombinasyonunun nasıl çiçek enfeksiyonları izlediğini göstermektedir. Tarlanızda bulunan patojen miktarına bağlı olarak, bitkilerinize bitki koruma uygulamalısınız.

Avokado hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla avokado plantasyonunuzu doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman avokado'nuzun nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve ürününüzün kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış. Daha fazlasını öğrenmek isterseniz, Avokado üretim kullanım durumumuza göz atabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek