Metos 35 Years

Metos TR

Üzüm

Üzüm

İMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE ÜZÜM ÜRETİMİ

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.

Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazla avokado üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME: Donmaya karşı hazırlıklı olun. Donma koşullarına yaklaşırken sizi bilgilendirmek için bir SMS alarmı ayarlayın. - 2 ° C'nin altındaki sıcaklıklar bağınız için öldürücü olabilir.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BESLENME YÖNETİMİ: Hızlı toprak analizi, uygun miktarda besini uygulamanıza yardımcı olur.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Hastalık modelleri, püskürtme penceresi tahmini, yağmur arındırma tahmini ve yaprak büyüme tahmini yardımıyla bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız üzüm elde edecek şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans vardır ve üzümlerinizi korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecektir.
  • SULAMA YÖNETİMİ:Toprak nemini izleyerek ve su dengesi modelimizi kullanarak sulama suyu kullanımını optimize edin.
  • HASAT YÖNETİMİ: Üzüm hasatından önceki gece hava sıcaklığını ve bağıl nemi izleyin.

Üzüm asma tüylü küf, en felaket asma hastalığı olan oomycetes mantarı Plasmopara viticola'dan kaynaklanır. Birçok üzüm asması hastalığı ve üzüm asmasına zarar veren böcekler için hastalık modelleri sunuyoruz.

Grafik, 10 ila 15 ° C arasındaki sıcaklıklarda uzun bir yağış ve yaprak ıslaklığının, küflü enfeksiyonun nasıl takip edileceğini gösterir.

Asma üzüm hastalıkları hakkında daha detaylı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla bağınızı doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve asma üzümünüzün nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini her zaman görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve bağınızın kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek