Metos 35 Years

Metos TR

Sebzeler

Sebzeler

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE SEBZE ÜRETİMİ

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.
Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazlasını üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME:Sebzelerinizi ekerken çimlenme problemlerini önlemek için fidanlığınızdaki iklim koşullarını izleyin.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Sebzeler için hastalık modelleri ve püskürtme penceresi tahmini sayesinde bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız verim sağlayacak şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans var ve sebzelerinizi korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecek.
  • SULAMA YÖNETİMİ:Homojen meyve boyutuna ve kalitesine sahip olmak için, ürününüzün ne zaman su sıkıntısı çektiğini bilmek için toprak neminizi izleyin ve sulama sisteminize zamanında başlayın. Aşırı sulama yapmayın. Örneğin: Çok fazla su uygulayarak domates çatlamasını önleyin.

Birçok sebze mahsulünü ve bunların arasında birçok farklı hastalığı ele alıyoruz. Sebze bitkilerindeki önemli hastalıklardan biri Botrytis cinerea'nın neden olduğu Gri küf.

Botrytis riski, istasyonda ölçülen sıcaklık ve yaprak ıslaklık süresinden hesaplanır. FieldClimate Botrytis Risk Modeli,% 0 ila% 100 risk değeri ile sonuçlanır. Bu değer, o sırada B. cinerea'nın basıncını gösterir. % 100'lük bir değere sahipsek, duyarlı dokuyu enfekte etmek için yeterince uzun bir ıslaklık süresi birkaç kez olduğu anlamına gelir (“ıslak noktalar” olarak adlandırılır (yaprak ıslaklığı arasındaki sıcaklık, başlangıçta maksimum 38400 nokta ile sıcaklık) Bu dönemden sonra, yaklaşık 4000 ıslak noktaya (dizi) sahip her ıslak periyot riski% 10 ile arttırır veya diğer tarafta her bir kuru periyot riski öncekinin 1 / 5'i kadar azaltır. B. cinerea'ya karşı yapılan uygulama meyveye ve üretim hedefine bağlıdır.

Sebze hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla sebze alanınızı doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman ürününüzün nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve sebze alanınızın kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek