Metos 35 Years

Metos TR

Ceviz

Ceviz

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE CEVİZ ÜRETİMİ

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.

Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazlasını üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME: Donmaya karşı hazırlıklı olun. Donma koşullarına yaklaşırken sizi bilgilendirmek için bir SMS alarmı ayarlayın. Ceviz ağaçlarınız için - 1,1 ° C'nin altındaki sıcaklıklar ölümcül olabilir. Tam sıcaklık, çeşitliliğe ve donma koşullarının ne kadar sürdüğüne bağlıdır.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Ceviz ve püskürtme penceresi tahmini için hastalık modelleri yardımıyla, bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız verim sağlayacak şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, bunun iyi bir şansı vardır. tedaviyi yıkayın ve ceviz ağaçlarınızı korumak için püskürtme işlemini tekrarlamanız gerekecektir.
  • SULAMA YÖNETİMİ: Ürününüzün ne zaman su sıkıntısı çektiğini bilmek için toprak neminizi izleyin ve meyve boyutunun azalmasını önlemek için sulama sisteminize zamanında başlayın. Yetersiz sulama ayrıca hastalık basıncının, özellikle de derin kabuklu pamukçukların artmasına neden olabilir.

Hastalık ceviz antraknozuna esas olarak doğu siyah ceviz ağaçlarını (Juglans nigra L.) etkileyen mantar patojeni Gnomonia leptostyla neden olurken, aynı zamanda butternut, Farsça veya İngiliz ceviz, Hinds ceviz ve Kaliforniya ceviz çeşitleri de enfekte olur.

FieldClimate. com sıcaklık, yağmur ve yaprak nemine bağlı olarak uygun koşullar altında askosporların enfeksiyon ve deşarj olasılığını gösterir. Hastalık enfeksiyonu% 100'e ulaştığında, hastalığın gelişimi için koşullar karşılanır ve alanınızdaki patojen varlığı ile ilgili olarak bitkilerinizi korumalısınız.

Ceviz hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla ceviz plantasyonunuzu doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman mahsulünüzün nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve ceviz plantasyonunuzun kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek