Metos 35 Years

Metos TR

Yaban Mersini

Yaban Mersini

İMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE YABAN MERSİNİ ÜRETİMİ

İMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.
Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazla yaban mersini üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME: Donmaya karşı hazırlıklı olun. Donma koşullarına yaklaşırken sizi bilgilendirmek için bir SMS alarmı ayarlayın. Yaban mersini tarlası için - 0,6 ° C'nin altındaki sıcaklıklar ölümcül olabilir.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Yaban mersini (antraknoz için) hastalık modelleri ve püskürtme penceresi tahmini yardımıyla, bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız yaban mersini verimine sahip olacak şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans var ve mahsulünüzü korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecek.
  • SULAMA YÖNETİMİ: Toprak nemini izleyerek ve su dengesi modelimizi kullanarak sulama suyu kullanımını optimize edin.
  • HASAT YÖNETİMİ: Ürününüzün ne zaman su stresine maruz kaldığını bilmek için toprak neminizi izleyin ve sulama sisteminize zamanında başlayın. Ayrıca, besin dengesizliklerini önlemek için sulama suyu pH'ınızı izleyin.

Mantar patojeni Colletotrichum acutatum, highbush yabanmersininin hasat öncesi ve sonrası meyvesinde Yabanmersini Antraknoz'a (Olgun Rot) neden olur. Hastalık tüm yabanmersini üretim alanlarında görülür ve meyvelerin raf ömrünü azaltma ve piyasada düşük kaliteli taze meyvelere sahip olma üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

ieldClimate'de zayıf, orta ve şiddetli Enfeksiyon, yabanmersini antraknozu için aşağıdaki parametrelere bağlı olarak hesaplanır: sıcaklık, yaprak ıslaklığı ve yağış. Enfeksiyonun% 100'üne ulaşıldığında, zayıf, orta veya şiddetli bir enfeksiyon için koşullar yerine getirilmiştir. Grafikte, bağıl nem yüksek olduğunda ve yaprak ıslaklığı daha uzun bir süre mevcut olduğunda, enfeksiyon koşullarının yerine getirildiğini görebilirsiniz.

Yaban mersini hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla yaban mersini alanınızı doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve yaban mersininizin nasıl büyüyüp geliştiğini görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve ürününüzün kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek