Metos 35 Years

Metos TR

Turunçgiller

Turunçgiller

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE TURUNÇGİL ÜRETİMİ

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.
Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazlasını üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME: Donmaya karşı hazırlıklı olun. Donma koşullarına yaklaşırken sizi bilgilendirmek için bir SMS alarmı ayarlayın. Narenciye ağaçlarınız için - 0,8 ° C'nin altındaki sıcaklıklar ölümcül olabilir. Tam sıcaklık, çeşitliliğe ve donma koşullarının ne kadar sürdüğüne bağlıdır.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BESLENME YÖNETİMİ: Hızlı toprak analizi, uygun miktarda besini uygulamanıza yardımcı olur.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Hastalık modelleri ve püskürtme penceresi tahmini sayesinde bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız narenciye ağaçlarına sahip olacak şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans var ve narenciye ağaçlarınızı korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecek.
  • SULAMA YÖNETİMİ: Mahsulünüzün su stresine maruz kaldığını bilmek için toprak neminizi izleyin ve homojen meyve büyüklüğü ve kalitesi için sulama sisteminize zamanında başlayın.

İki Narenciye hastalığı için modeller sunuyoruz. Alternaria alternata mantarının neden olduğu Alternaria kahverengi lekesi, özellikle Murcott tangorları olan çok çeşitli portakal ve mandalina çeşitlerini etkiler. Şiddetli olduğunda, hastalık geniş meyve damlası ile sonuçlanır ve işleme ve taze pazar meyvesi üzerinde kontrol edilmelidir. Postbloom meyve damlasına (PFD), Colletotrichum acutatum mantarı neden olur. Tüm narenciye türlerini ve çeşitlerini etkiler. İşleme ve taze pazar meyveleri üzerinde kontrol edilmelidir.

Grafikte, yaprak ıslaklığı döneminden sonra hastalık şiddetinin arttığını görebiliyoruz.

Narenciye hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla bağınızı doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve ürününüzün nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini istediğiniz zaman görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve ürününüzün kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek