Metos 35 Years

Metos TR

Kiraz

Kiraz

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ İLE KİRAZ ÜRETİMİ

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz..

Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazla avokado üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • HAVA İZLEME: Donmaya karşı hazırlıklı olun. Donma koşullarına yaklaşırken sizi bilgilendirmek için bir SMS alarmı ayarlayın. Kiraz ağaçlarınız için - 2,2 ° C altındaki sıcaklıklar ölümcül olabilir.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Kirazlar ve püskürtme penceresi tahmini için hastalık modelleri yardımıyla, bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız kiraz ağaçlarına sahip olacak şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans vardır ve kirazlarınızı korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecektir.
  • SULAMA YÖNETİMİ: Ürününüzün ne zaman su stresine maruz kaldığını bilmek için toprak neminizi izleyin ve sulama sisteminize zamanında başlayın. Büyük ve tek tip meyveleri hasat etmek için su stresinden kaçının.

Kirazlardaki en önemli hastalık, mantar patojeni Monilia laxa'nın neden olduğu kahverengi çürüklüğüdür. Diğer birçok kiraz hastalığı için de hastalık modellerimiz var.

İlk grafik 06 Nisan'da zayıf bir enfeksiyonu göstermektedir. Şu anda, kiraz ağacı çiçeklenmeye başlar. Bu enfeksiyon zaten ciddi hasarlara neden olacak meyvelerin gizli bir enfeksiyonuna yol açabilir. Geç çiçeklenme, Nisan ortasının sonuna kadar enfeksiyonlar tarafından tamamen yok edilecektir. Şiddetli enfeksiyonlar, uzun yaprak ıslaklık süreleri ve 5 ila 15 ° C sıcaklıklar nedeniyle 6 Nisan'da belirlenir.

Kiraz hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla bağınızı doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve kirazlarınızın nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve ürününüzün kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek