Metos 35 Years

Metos TR

Satır Ekinler

Satır Ekinler

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMLERİ İLE BÜYÜK YÜZÖLÇÜMLÜ ARAZİLERDE ÜRETİM

iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ kullanarak, ilgili tüm iklim koşullarını ve toprak parametrelerini izleyebilir ve tarımsal iş yönetiminizi bir adım daha yükseltebilirsiniz.
Üretiminizi optimize etmenize ve daha azıyla daha fazlasını üretmenize yardımcı olacak güçlü bir araç elde etmek için izlenen ve öngörülen verileri birleştirin.

İklim ve toprak izleme ve tahmini yardımıyla şunları yapabilirsiniz::

  • EKİN YÖNETİMİ: Mahsulünüzü en uygun zamanda ekmek için toprak sıcaklığını izleyin. Mısır çimlenmesi için ideal toprak sıcaklığı 8 ° C veya üzerindedir, 5 ° C altındaki tohumlar çok daha çimlenir.
  • GÜBRELEME YÖNETİMİ: Döllenme süresini optimize edin. En iyisi, gübrenin yayılmasını yağmurdan sonra takip etmektir. Nitrifikasyon koşulları uygun olduğunda yay azotlu gübre uygulayın.
  • BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: Hastalık modelleri ve püskürtme penceresi tahminleri yardımıyla bitki koruma faaliyetlerinizi hastalıksız ekinler elde edecek şekilde optimize edebilirsiniz. Örneğin: Püskürtmeyi 30 mm'lik bir yağmur izliyorsa, tedaviyi yıkamak için iyi bir şans vardır ve bitkilerinizi korumak için püskürtmeyi tekrarlamanız gerekecektir.
  • SULAMA YÖNETİMİ: Mahsulünüzün su stresine maruz kaldığını bilmek için toprak nemini izleyin ve verimi ve kaliteyi azaltmak için sulama sisteminize zamanında başlayın. Aşırı sulamadan kaçınarak sulama suyu kullanımını azaltın.
  • DEPOLAMA YÖNETİMİ: Depolama süresi boyunca veriminizi optimum koşullarda tutmak için depo iklim koşullarını izleyin. Tahıl silosundaki sıcaklık çok yüksekse, hastalıklar gelişebilir.
  • İŞ YÖNETİMİ: Tarlalarınızdaki iklim koşullarını izleyin ve çalışanlarınızı nereye gönderebileceğinizi bilmek için hiper yerel hava tahminini kullanın. Örneğin: Uzak bir alana püskürtücü göndermek istediğinizde, rüzgar hızı püskürtmek için çok yüksek değilse FieldClimate veya mobil uygulama üzerinde kontrol edin.

Birçok geniş alanlı ürün ve bunların arasında birçok farklı hastalığı ele alıyoruz. Şeker pancarı üretiminde önemli hastalıklardan biri Cercospora beticola'nın neden olduğu yaprak lekesidir.

FieldClimate, sıcaklığa, bağıl neme ve yaprak neme bağlı olarak uygun koşullar altında yaprak lekesi hastalığı olan enfeksiyonların ciddiyetini gösterir. Şiddeti yüksekse, bitkilerinize fungisit sprey koruması uygulamanız gerekir.

Şeker pancarı hastalıkları hakkında daha ayrıntılı açıklama (biyoloji, belirtiler, modelleme) için lütfen Tiki sayfamızı ziyaret edin.

Diğer geniş alan bitkileri ile ilgileniyorsanız, lütfen hastalık modelleri sayfamızı inceleyin.

Yeni CropVIEW® kamera cihazımızla tarlanızı doğrudan bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaktan görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman mahsulünüzün nasıl büyüdüğünü ve geliştiğini görebilirsiniz.

Bu, iMETOS® KARAR DESTEK SİSTEMİ'nin size getirebileceği ve alanınızın kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olabilecek çözümlere bir bakış.

Sosyal Medya

Sizi Arayalım

Metos Destek